SKPB Łódź My w górach Rajdy Relacje z rajdów 2010 XXIX Rajd majowy - konkurs na rajdowe wspomnienia
XXIX Rajd majowy - konkurs na rajdowe wspomnienia
Autor: Szymon Gradka    Utworzone: 12.08.2020

xxix_rajd_wiosenny_2010   Każdy rajd dostarcza wielu przeżyć, a tym samym wspomnień na długie lata. A jeśli jest to jeden z większych rajdów jakim był XXIX Rajd Wiosenny organizowany przez SKPB z Łodzi wspomnień zapewne nie brakuję, tak jak nie brakowało uczestników na rajdzie. Chcąc poznać refleksje Radowiczów i by zachować ich wspomnienia od zapomnienia oraz móc przekazać je innym ogłosiliśmy wewnętrzny konkurs na Rajdowe Wspomnienia.
   Na konkurs wpłynęło 6 prac o bardzo zróżnicowanym charakterze. Po długich obradach, które minęły w wesołej atmosferze, przeplatanej śmiechem do łez dzięki zabawnym relacjom - postanowiliśmy przyznać:

I MIEJSCE Jackowi Tomczykowi

… za profesjonalne i wyczerpujące podejście do tematu :) Jury doceniło również humorystyczne opisy i zabawę słowem. Eliksir Mocy, czy Wielki Chardkor Nieumycia i Twardych Posłań być może na dobre zagoszczą rajdowym słowniku.
>> Relacja <<

II MIEJSCE Michałowi Marczykowi

… za klasyczne i misterne podejście do tematu :) W dobie technik cyfrowych i multimediów Michał zaskoczył nas tradycyjną formą kroniki, zyskała nawet miano „interaktywnej analogowo”, a dlaczego ? Zobaczcie sami …
>> Kronika <<

III MIEJSCE Mateuszowi Jakóbczakowi

… za artystyczne podejście do tematu. Klimatyczne zdjęcia opowiadające o zmaganiach gitar na bieszczadzkich szlakach i relaksujących chwilach odpoczynku, gdy gitary umilały czas, trafnie oddają charakter rajdu.

IV MIEJSCE Małgosi Zawilskiej

… za poetyckie podejście do tematu. Celne spostrzeżenia w postaci kilku zwrotek w takt piosenki Scarlet w pełni oddają zmagania na rajdowym szlaku i zdaję się, że mają ponadczasowy charakter. Zapewne piosenka z nowym tekstem na stałe zagości w repertuarze muzycznym kolejnych rajdów.
>> Tekst piosenki <<


Do konkursu przystąpiły również Maja Kudlińska przesyłając fotorelację z przebiegu wędrówki i przygód jakie zdarzyły się na trasie II
>> Fotorelacja <<

relacja_z_rajdu_emilka_woszczyk i Emilka Woszczyk prezentując imersję na temat kozy i glumzy z trasy VI   Nie trudno zauważyć, że ilu ludzi stąpa ziemi tyle różnych wspomnień każdy z sobą nosi. Cieszymy się, że Rajdowicze zechcieli się nimi podzielić. Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy na kolejne rajdy z SKPB Łódź w poszukiwaniu twórczych inspiracji i nie tylko ;)

Amelia Szafrańska (128)

 

Fotorelacje z ostatnich rajdów

IMG_3496-P50 DSCF4525-P50 DSCF5532 DSCN9182
DSCF5531 DSC05228-P50 DSCF5503 Rajd Majowy 2009 47-P50