SKPB Łódź Zapowiedzi rajdów 2016 - grudniowy XXV Rajd Mikołajkowy
2016 - grudniowy XXV Rajd Mikołajkowy
Autor: Ania Mączewska    Utworzone: 12.08.2020

mikolajkowy_16

Zimowa aura pojawia się i znika, chociaż grudzień tuż-tuż? Z pogodą nigdy nic nie wiadomo, ale jedno jest pewne - czas na kolejny Rajd Mikołajkowy! Tym razem jedziemy w rzadko odwiedzany Beskid Makowski z ześrodkowaniem na Luboniu Wielkim, gdzie wg przewodników znajduje się najładniejsze schronisko PTTK w Beskidzie Wyspowym :) Zapraszamy Was do kolejnej wspólnej górskiej wędrówki w dniach 3–5 grudnia 2016 r (sobota-poniedziałek!). Mikołaj już przygotowuje tradycyjne upominki...Szykujcie się na:

  • tradycyjne spotkanie ze Św. Mikołajem
  • widoki na Beskid Makowski, Żywiecki, Wyspowy, Gorce, może nawet Beskid Śląski i Tatry
  • ciepłą atmosferę - staramy się o nie tylko dobrą pogodę :)

Zapraszamy wszystkich włóczykijów i tych, którzy chcą rozpocząć ciekawą przygodę z górami. Dzięki przewodnikom Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Łodzi wędrówka górska stanie się prosta, przyjemna i na pewno bezpieczna.

Nie powinno zabraknąć prezentów i Mikołaja. Prosimy więc wszystkich uczestników i przewodników o przygotowanie prezentu mikołajkowego w kwocie ok. 10 zł z nazwą na literę „K”. Oczywiście nie zapomnijcie, że prezent ten musicie nosić dwa dni w plecaku, w różnych warunkach.

Nie może Was zabraknąć! Zabierzcie ze sobą przyjaciół i widzimy się na szlaku!

 

Wyjazd i powrót

W obie strony jedziemy autokarem. Wyjeżdżamy w nocy 2/3 grudnia (piątek/sobota!) – zbiórka o godz. 01.45 przed Łódzkim Domem Kultury (ul. Traugutta 18), na przeciwko dworca PKP Łódź Fabryczna. Powrót w to samo miejsce 5 grudnia (poniedziałek), około godz. 22.00. Ilość miejsc ograniczona pojemnością autokaru – przy zapisach kto pierwszy ten lepszy.


Koszty

Cena rajdu 199 zł obejmuje min.: przejazd autokarem w obie strony, dwa noclegi w warunkach turystycznych, ubezpieczenie, opiekę przewodnicką. Jedzenie (w tym słodkie przekąski) organizowane jest dodatkowo w zakresie każdej trasy.

Zapisy

  • mail na adres rajd@skpb.lodz.pl
  • lub
  • tel. do kierownika rajdu (poniżej)

Zapisy zbieramy do wtorku 29 listopada do godziny 23:59. Przy zapisach należy podać imię i nazwisko, adres, nr PESEL (potrzebne do ubezpieczenia) oraz nr telefonu. W ramach zapisów należy wpłacić zaliczkę w wysokości 120 zł w terminie do trzech dni od zgłoszenia udziału w rajdzie (w przypadku zapisów 29 listopada - wpłata musi mieć miejsce do 30 listopada włącznie). Numer konta wysyłamy w odpowiedzi na zapisy.
Uwaga!!! Wpłacenie zaliczki jest równoznaczne z akceptacją regulaminu rajdu. Bardzo prosimy o zapoznanie się z jego treścią.


ania_maczewska

Kierownictwo rajdu

Udziela wszelkich informacji o rajdzie, pomaga w doborze trasy i rozwiewa wszelkie rajdowe wątpliwości.


Ania „Mączka” Mączewska (144)
mail: rajd@skpb.lodz.pl
tel. 601-876-890 (dzwonić najlepiej około parzystych godzin ;) )Trasy i prowadzący


ania_maczewska
TRASA I - kierunek - wschód! - ZAPISY ZAMKNIĘTE

Prowadzi: Ania „Mączka” Mączewska (144)
Dzień pierwszy - spacerniak z widokiem

Nie będziemy się szczypać. Rozpoczniemy z wysokiego C (czy też K), czyli dziarskim podejściem wejdziemy na Koskową Górę (866m n.p.m.) by przez prawie całą resztę dnia móc już delektować się wspomnieniami rozległej panoramy, którą - jak mamy w planach - obejrzymy. A dalsza droga nie będzie już taka zła, choć i Parszywka się na niej znajdzie. Kontynuując wędrówkę żółtym szlakiem dotrzemy w okolice Jaworzyńskiego Wierchu, gdzie skręcimy w szlak czarny, by nad Tokarnią znaleźć spoczynek.

Dzień drugi - Zembolowa, Zębolowa... i zęby

Zaczniemy od desantu do sąsiedniej wsi, gdzie postaramy się zobaczyć ludzkie zęby w... ścianie kościoła. Stamtąd skierujemy się do Krzeczowa, a następnie stopniowo będziemy wspinać się niebieskim szlakiem na Luboń Wielki, gdzie spotkamy pozostałych rajdowiczów i Mikołaja z prezentami (o ile będziecie grzeczni :) ).

Dzień trzeci - celebracja poniedziałku

Po wymagającym weekendzie zejdziemy do Rabki, by stamtąd udać się ku cywilizacji stawić czoła nowemu tygodniowi.mateusz_papierak
TRASA II - debiut najmłodszej blachy!

Prowadzi: Mateusz Papierak (154)

Dzień pierwszy

Zaczynamy rajd w Węglówce,
zjemy sobie tam po krówce
i z plecakiem już na grzbiecie,
takim samym jak te w lecie,
Lubomira się oswoi,
tam obserwatorium stoi –
to krakowska jest machina,
kiedyś była tam Łysina!
Czy Wyspowy to czy inny?
To Kondracki temu winny!
I do Lubnia żółtym szlakiem,
trochę idzie on zygzakiem,
a po drodze szczytów kilka...
Może znajdziesz tropy wilka?
A po śladach z Pierwszej Wojny,
każdy z nas, w przygody zbrojny,
popędzimy w dół, do Raby
już na nocleg aby, aby...
Spanie będzie na tapczanie
i wyspany każdy wstanie!


Dzień drugi

Po śniadaniu wnet na Szczebel,
tam podejście duży level,
lecz po drodze doświadczenie,
jakie Zimno w Dziurze drzemie?
Dalej w dół na Przełęcz Glisne,
o czerwonym szlaku pisnę!
Wokół nas już Wyspy przecież,
to podejście i na mecie!
Luboń Wielki nas powita,
o ognisku myśl już świta!


Dzień trzeci

W poniedziałek co to będzie,
to okaże się na pędzie...
W którą stronę pogna licho,
gdy dogaśnie już ognicho?

 

 

Co powinniśmy spakować do plecaka

Ciepła odzież (rękawiczki, szalik, ciepła czapka), śpiwór, karimata i latarka są obowiązkowe. Buty dobrze zaimpregnowane lub napastowane ułatwią przetrwać stopom, a stara gazeta może uratować je po przemoczeniu. Niezbędnik (łyżka, nóż, widelec), menażka i kubek. Termos z gorącą herbatą sprawi, że wędrówka stanie się łatwiejsza w zimowych warunkach. Wyżywienie wspólnie organizujecie na Waszych trasach, przewodnicy prowadzący trasy skontaktują się z Wami w tym celu. Ze sprzętu konieczne będzie również czołówka bądź latarka (z zapasowymi bateriami).
Jak już każdy zaopatrzy się w niezbędniki w ramach strategii przetrwania warto zastanowić się nad częścią rozrywkową - aparat foto, gry planszowe, instrumenty itp. :) w zależności od tego co lubicie.

Na dwa dni przed rajdem prowadzący trasy skontaktują z Wami i poinformują o niezbędnym zapasie jedzenia do zabrania ze sobą oraz o planach zakupów aprowizacyjnych podczas rajdu.

Macie wątpliwości i pytania dotyczące sprzętu lub tego co powinniście zabrać? Piszcie lub dzwońcie śmiało. Zawsze odpowiemy.
Serdecznie zapraszamy!!!

 

Fotorelacje z ostatnich rajdów

IMG_1100-P50 DSCF1013-P50 DSCF0946-P50 IMG_6150-P50
IMG_3382-P50 Rajd Majowy 2009 75-P50 DSCN9223 Rajd Majowy 2009 56-P50