Obozy SKPB Łódź
Autor: Szymon Gradka    Utworzone: 12.08.2020

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich z Łodzi organizuje w czasie wakacji obozy wędrowne i pobytowe w górach. Każdy z nich prowadzony jest przez doświadczonego przewodnika naszego koła, który nie pobiera wynagrodzenia za swoją pracę (zwracane mu są jedynie koszty przejazdu, jedzenia, itp.). Na organizowane przez nas imprezy zapraszamy studentów i młodzież licealną.

Obóz wędrowny „Śladami Bojków i Łemków” prowadzony jest w Bieszczadach lub/i Beskidzie Niskim. Podczas tego wyjazdu uczestnicy przemierzają górskie szlaki z plecakiem nosząc ze sobą między innymi namioty oraz kociołek niezbędny do gotowania na ognisku. Obozanci poznają przede wszystkim ciekawe miejsca związane z Bojkami i Łemkami – pierwotną ludnością tej części Beskidów. Do ciekawszych zabytków, z którymi uczestnicy spotkają się na trasie, należą bez wątpienia cerkwie oraz cmentarze żołnierzy z okresu I Wojny Światowej.

Obóz pobytowy w Beskidzie Sądeckim, Pieninach i Gorcach prowadzimy w oparciu o dwie bazy studenckie współprowadzone przez nasze koło. Pierwszą część obozu uczestnicy spędzają w Bazie Namiotowej „Muszyna - Złockie” położonej opodal Jaworzyny Krynickiej. Jest więc okazja do odbycia jednodniowych wycieczek „na lekko” w okolicach bazy. Druga część obozu to wycieczki w Pieninach i Gorcach. Nocujemy wtedy w Bazie Namiotowej „Pod Wysoką” powyżej Jaworek. Bez wątpienia uczestnicy obozu zobaczą Wąwóz Homole, Przełom Dunajca, zdobędą Trzy Korony oraz odwiedzą ciekawe miejsca w Gorcach.

Co roku organizujemy także obozy wędrowne w Karpatach ukraińskich i rumuńskich. Zapraszamy na nie nieco bardziej doświadczonych turystów. Dokładne trasy znane będą przed wakacjami.

Zapraszamy na nasze wyjazdy! Podczas obozu poznacie wspaniałych ludzi o podobnych zainteresowaniach. To najlepszy sposób na aktywne spędzenie wakacji, a także poznanie przepięknych miejsc w górach.