SKPB Łódź My w Łodzi
Zapowiedź III edycji Rajdu Długodystansowego "Setka po łódzku"
Autor: Szymon Gradka Utworzone: 31.08.2010

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi we współpracy z Łódzkim Oddziałem PTTKzapraszają na trzecią już edycję Rajdu Długodystansowego „Setka po łódzku”. Impreza polega na przebyciu pieszo 100 km w ciągu 24 godzin, bądź 50 km w ciągu 12 godzin. Każdy zostanie wyposażony w mapę z zaznaczoną trasą, a także jej dokładny opis ułatwiający orientację w terenie nawet w ciemnościach wrześniowej nocy.

Więcej… [Zapowiedź III edycji Rajdu Długodystansowego "Setka po łódzku]
 
Relacja z II edycji Rajdu Długodystansowego "Setka po łódzku"
Autor: Darek Łapiński Utworzone: 18.09.2009

W dniach 11-13 września 2009 roku odbyła się II edycja Rajdu Długodystansowego „Setka po łódzku” współorganizowanego przez Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi i Łódzki Oddział PTTK im. Jana Czeraszkiewicza (http://lodz.pttk.pl). Gościny uczestnikom udzieliły mury Szkoły Podstawowej im. św. Franciszka z Asyżu w Łodzi przy ul. Okólnej 183 (http://sp61.szkoly.lodz.pl/). W piątek wieczorem na starcie stawiło się 35 uczestników rządnych przygody związanej z pokonaniem 100 km dystansu w czasie 24 godzin (lub krótszym, co jak się okazało stało się słowem kluczowym dla wielu z nich).

Więcej… [Relacja z II edycji Rajdu Długodystansowego "Setka po łódzku]
 
Zapowiedź II edycji Rajdu Długodystansowego "Setka po łódzku"
Autor: Szymon Gradka Utworzone: 11.08.2009

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi we współpracy z Łódzkim Oddziałem PTTK zapraszają na drugą edycję Rajdu Długodystansowego „Setka po łódzku”. Impreza polega na przemaszerowaniu 100 km w ciągu 24 godzin, bądź 50 km w ciągu 12 godzin. Każdy zostanie wyposażony w mapę z zaznaczoną trasą, a także jej dokładny opis ułatwiający orientację w terenie nawet po zapadnięciu zmierzchu.

Więcej… [Zapowiedź II edycji Rajdu Długodystansowego "Setka po łódzku]
 
Audycja radiowa "Góry w Łodzi" na fali 88,8 MHz
Autor: Szymon Gradka Utworzone: 20.02.2009

"Góry w Łodzi na fali 88,8 MHz" to audycja Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Łodzi na antenie Studenckiego Radia "Żak" Politechniki Łódzkiej. Obecnie audycja nadawana jest raz w roku podczas urodzinowej ramówki Radia "Żak" (druga połowa maja), a audycję prowadzi Bartek Zgorzelski. Wszelkie pytania i zażalenia dotyczące audycji kierujcie na gory@zak.lodz.pl 

Więcej… [Audycja radiowa "Góry w Łodzi" na fali 88,8 MHz]
 
Polany Surowiczne
Autor: Szymon Gradka Utworzone: 20.02.2008

Wędrując szlakami urokliwego Beskidu Niskiego do Polan Surowicznych... nigdy nie dojdziemy. A to z tego względu, że żaden szlak tam nie prowadzi. I chyba właśnie dzięki temu chatka, która tam się znajduje, nie jest specjalnie oblegana przez rzesze turystów, a jedynie przez „koneserów” i znawców tych gór. Chociaż w zasadzie trudno jest w ogóle mówić o rzeszach turystów w tej części Beskidu Niskiego.

Więcej… [Polany Surowiczne]
 
Turniej siatkówki
Autor: Szymon Gradka Utworzone: 18.12.2004

W sobotę, 18 grudnia 2004 roku Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich z Łodzi uczestniczyło w międzyklubowym turnieju siatkówki. Organizatorem imprezy był Studencki Klub Turystyczny „Płazik”. Niestety w sali MOSiR w Zgierzu poza drużyną SKPB pojawiła się wyłącznie ekipa „Płazika”. Warto zaznaczyć, że sala „Boruty” jest nam doskonale znana z racji cotygodniowej gry w piłkę, jaką odbywa spora grupa naszych przewodników. Czuliśmy się jak „u siebie”.

Więcej… [Turniej siatkówki]
 
«PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie»

Strona 2 z 2