SKPB Łódź Setka po łódzku Relacja z IV edycji Rajdu Długodystansowego "Setka po łódzku"
Relacja z IV edycji Rajdu Długodystansowego "Setka po łódzku"
Autor: Darek Łapiński    Utworzone: 12.08.2020

W dniach 9-11 września 2011 w malowniczych terenach południowej części Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich zorganizowana została czwarta edycja Rajdu Długodystansowego "Setka po łódzku". Z radością możemy poinformować, że po raz kolejny padł rekord frekwencji – na starcie obu dystansów pojawiły się 62 osoby, z czego aż 38 podjęło wyzwanie marszu na 100 km. Bez względu na wyniki i osiągnięte czasy każdy musiał zmagać się z morderczym dystansem, piachami i asfaltami, podejściami pod zaskakująco wysokie wzniesienia. Czasem na drodze do celu stawały także mylne ścieżki i złośliwe rozwidlenia dróg. Za odwagę podjęcia wyzwania i trud włożony w ich pokonanie każdemu należą się WIELKIE GRATULACJE!!!


DSCF1028 Mimo, że impreza nie ma na celu promocji sportowego traktowania wędrówki, na podkreślenie zasługują startujący, którzy uzyskali najbardziej imponujące wyniki: najlepszy czas na 100 km wzorem roku ubiegłego uzyskał Błażej Skowroński, ustanawiając nowy rekord dystansu – 15 godzin i 18 minut. Najlepszy czas na 50 km uzyskała Sabina Giełzak pokonując dystans jak z Łodzi do Piotrkowa Trybunalskiego (a nawet nieco dalej) w czasie 5 godzin i 21 minut. Na słowa uznania zasługują jednak wszyscy – 10 osób którym udało się pokonać pełny dystans 100 km (a więc co 4 startujący dopiął swego!), jedna osoba zakończyła marsz na 75 km, dwie kolejne na 65 km, kolejna o 4 km wcześniej. Aż 33 osobom udało się pokonać 50 km, warto pamiętać że część z nich to zawodnicy którzy wędrowali nocą, co podniosło ilość wrażeń, ale i skalę trudności wyczynu.

DSCF1034 Dzięki wspólnemu trudowi udało się przemaszerować 3 406 km w łącznym czasie 743 godzin (oznacza to że w ciągu miesiąca nieustającej wędrówki sztafeta złożona tylko z zawodników Setki mogłaby dojść z Łodzi do Portugalii !!!).

Aby zasmakować klimatu imprezy trzeba na niej się pojawić, żadne słowa nie oddadzą smaku gorącej kawy na półmetku czy pikantnego chili po dojściu do mety. Namiastką atmosfery niech będą zdjęcia zrobione podczas startu grupy i w czasie trwania Rajdu.

DSCF1061 Dla miłośników statystyk zamieszczamy zestawienie międzyczasów startujących – jak łatwo zauważyć – setkę na prawdę da się przejść! Są one dostępne tutaj.

Jeśli i Ty pragniesz zmierzyć się z dystansem, sobą samym, zakosztować przygody i poznać ludzi równie szalonych jak każdy kto decyduje się na udział w tego typu imprezie – szykuj się już od dziś do jubileuszowej piątej edycji "Setki po łódzku". Zapraszamy już w drugi weekend września 2012 roku (7-9 września).

Dziękując za wspaniałą atmosferę stworzoną przez wszystkich startujących, znakomitą współpracę wszystkim organizatorom (przewodnikom i uczestnikom kursu przewodnickiego SKPB edycji 2010/11 oraz wiernym przyjaciołom naszego Koła) zapraszam do śledzenia informacji o nadchodzącym rajdzie na naszej stronie www.skpb.lodz.pl

Darek Łapiński (117)