SKPB Łódź Setka po łódzku IX Rajd Długodystansowy "Setka po łódzku" - zapowiedź
IX Rajd Długodystansowy "Setka po łódzku" - zapowiedź
Autor: Ania Mączewska    Utworzone: 12.08.2020

alt

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi we współpracy z Łódzkim Oddziałem PTTK zapraszają na dziewiąta już edycję Rajdu Długodystansowego „Setka po łódzku”. Impreza polega na przebyciu pieszo 100 km w ciągu 24 godzin, bądź 50 km w ciągu 12 godzin.Każdy zostanie wyposażony w mapę z zaznaczoną trasą, a także jej dokładny opis ułatwiający orientację w terenie nawet w ciemnościach wrześniowej nocy. Dla tych dla których zadanie to wydaje się zbyt proste przygotowano trasę na orientację – bez wskazówek, bez podpowiedzi– samemu trzeba opracować trasę przechodząca przez wyznaczone punkty kontrolne (kolejność obowiązkowa, bez limitów czasowych).

Trasa setki podzielona jest na dwie pętle po 50 km każda. W związku z tym w połowie całej wędrówki jest okazja przejść przez bazę Rajdu, napić się czegoś ciepłego, zmienić buty, a może nawet „złapać” z godzinkę snu? Strategię trzeba wybrać samemu. Naszą gościnną przystanią będzie Szkoła Podstawowa nr 61 przy ul Okólnej 183 w Łodzi (Las Łagiewnicki).

Impreza startuje w piątek 9 września o godz. 20.00 z Bazy Rajdu, w sobotę o 8.00 startuje grupa wędrująca na dystansie 50 km. W sobotę wszyscy około 20.00 powinni być już na mecie. O 20.30 planowane jest podsumowanie całej imprezy. W szkole będzie można skorzystać z prysznica i odpocząć po trudach wędrówki.

Więcej informacji z załączonym regulaminie Rajdu.

W razie wątpliwości proszę o kontakt: Darek Łapiński tel. 504-816-983 lub pttk.lodz@wp.pl

Materiały do pobrania:

>>REGULAMIN I ZGŁOSZENIA<<