SKPB Łódź My w Łodzi Piknik SKPB Łódź 2017 - III Piknik SKPB Łódź
2017 - III Piknik SKPB Łódź
Autor: Ania Mączewska    Utworzone: 12.08.2020

UWAGA, UWAGA
Po rocznej przerwie mamy przyjemność zaprosić na plenerowe wydarzenie dla małych i dużych, przewodników i nie tylko. PIKNIK RODZINNY!

Kiedy? - 10 czerwca (sobota) od godziny 10:00, 12:00, 14:00 lub 16:00 - zależnie od wybranej opcji - patrz niżej program
Gdzie? - Las Łagiewnicki z epicentrum wydarzeń przy wiacie ogniskowej na tyłach Leśnictwa (okolice ul. Łagiewnickiej 305)
Kto? - kursanci,przewodnicy, sympatycy, przyjaciele i znajomi SKPB Łódź - słowem pokrewne dusze o rożnym stażu duszenia, mile widziane drugie połowy, dzieci, dobrzy przyjaciele - ostatnio frekwencja grubo przekraczała 50 osób, wiec o spotkanie starych znajomych nie będzie tu trudno!

Co i jak? czyli program:
10:00-12:00 - szkolenie z kwiatków, krzaków i drzew (szumnie zwane botanicznym), jakie spotkamy na szlaku i poza nim w Beskidach (a przypadkiem także w Łagiewnikach) - prowadzenie: znana i szanowana Jola Kacprzak (pracownik działu dydaktycznego Leśnictwa Miejskiego, nasza opiekunka z ostatniego takiego szkolenia w Rogowie, a jakiś czas temu kursantka SKPB Łódź - czyli wie co i jak)
12:00-14:00 - szkolenie z podstaw topografii i nawigacji dla uczestników nowego kursu - prowadzenie: uczestnicy starego kursu + kadra przewodników SKPB Łódź
14:00-16:00 - bieg na orientację - impreza o charakterze otwartym (dla kursantów trochę obowiązkowym :-) ) - kierownikiem tej części zabawy jest Tomek Bedyk
16:00 - .... - zabawa przy ognisku (zapłonie pewnie już trochę wcześniej, na ognisko każdy sam przynosi sobie to co zje i wypije, bardzo ważnym elementem byłoby wsparcie muzyczne, o co prosimy gorąco w imieniu przybyłych, podczas ogniska uroczyście zostaną ogłoszone wyniki biegu na orientację, będzie można nabyć stosowny zapas wlepek - cegiełek (tak by starczyło na cały sezon) - zebrane w ten sposób fundusze pozwolą rozliczyć się z Leśnictwem za użyczenie miejsca ogniskowego - innych opłat nie przewidujemy.SERDECZNIE ZAPRASZAMY!