SKPB Łódź Śpiewanki Tematyczny Konkurs Muzyczny - Śpiewanki 2010
Tematyczny Konkurs Muzyczny - Śpiewanki 2010
Autor: Szymon Gradka    Utworzone: 12.08.2020

nadruk z 10 Śpiewanki Turystyczne - TKM Muszyna-Złockie. W tym roku będzie to 6-7 sierpnia. Jak zwykle będzie magicznie! Informacje o bazie namiotowej Muszyna-Złockie, sposobach dotarcia na bazę, rezerwacji noclegów można znaleźć tutaj. Dla osób, które na Śpiewanki wybierają się po raz pierwszy polecamy podstronę imprezy. Wkrótce poinformujemy o zespołach, które potwierdziły udział w tegorocznej edycji. Patronat nad imprezą objął JM Prorektor PŁ ds studenckich prof. dr hab. inż. Wojciech Wolf. Tegoroczny temat przewodni (jak zawsze przewrotny) to "W górach byłem wiele razy..." , będący tytułem utworu zespołu Zakaz Plakatowania (utwór do pobrania tutaj). Warto odsłuchać przed podjęciem prób interpretacji tematu.Koncerty:
Wiemy już, że na śpiewankowej scenie w tym roku wystąpią: Zakaz Plakatowania, Myśli Rozczocharne Wiatrem Zapisane, EtnoChór Wieczernica, Grupa Caraboo (w duecie), AdSu, Włodzimierz Mazoń, Egon Alter, Marek Górski, Tomek Jarmużewski, Tomasz Fojgt, Siudma Góra, Wyspy Dobrej Nadziei, YesKiezSirumem, Słodki Całus od Buby (w duecie), Mikroklimat. Tradycyjnie lista wykonawców jest otwarta, wystąpić może każdy. Piątkowy koncert poprowadzi Maciej Trojanowski, sobotni Bartłomiej Zgorzelski.

Również w tym roku możliwy jest występ wraz z poddaniem się ocenie Wysokiego Jury. Przeprowadzenie konkursu uzależniamy od zgłoszenia się co najmniej 3 zespołów konkursowych. Nagrody w konkursie będą przyznane dla najlepszej piosenki w temacie przewodnim tego roku, jak również Jury może przyznać nominację do występu bez eliminacji w koncercie konkursowym na XXXVI OSPPT Yapa 2011. Zgłaszać do konkursu można się droga telefoniczną lub przed samym koncertem.

Godzinę rozpoczęcia koncertów uzależniamy od liczby zgłoszeń zespołów do występu (stąd mile widziane zgłoszenia telefoniczne), niemniej jednak start kazdego z koncertów będzie nie wcześniej niż o 20.00 i nie później niż o 22.00.
 
Dojazd:
Z racji na szkody wyrządzone przez powódź, do Muszyny można dojechać komunikacją publiczną w następujących wariantach:
  • z Nowego Sącza (dworzec PKP) do rynku w Muszynie komunikacją zastępczą : www.rozklad.pkp.pl
  • z Nowego Sącza (dworzec PKS) do rynku w Muszynie komunikacją PKS (autobusy do Krynicy przez Piwniczną oraz bezpośrednie autobusy do Muszyny) : http://www.pks.pl
  • z Krynicy Zdrój komunikacją uzdrowiskową do Muszyny-Złockie (linia nr 3) : http://krynica.pl/
Szczególnej uwadze polecamy skróty literowe przy godzinach odjazdu określające szczegółowo daty kursowania autobusu.

Na stronie bazy znajdziecie informacje o tym jak trafić z rynku w Muszynie czy z centrum Złockiego.
 
Nocleg:
Tradycyjnie, z racji na niewielką ilość miejsc w namiotach bazowych, polecamy zabranie własnego namiotu.
 
Do miłego zobaczenia na bazie!
 
Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, wątpliwości, chcecie się zgłosić do występu: Bartłomiej Zgorzelski, bartek@wgorach.art.pl , tel. +48 502 59 69 32 (telefon zawsze pewniejszy)

W
ięcej informacji o Śpiewankach, relacje z poprzednich edycji, galerie zdjęć znajdziesz tutaj.