SKPB Łódź Aktualności Ze świata Long Walk Plus Expedition
Long Walk Plus Expedition
Autor: Szymon Gradka    Utworzone: 27.09.2020

14 maja 2010 r. wyruszyła wyprawa „Long Walk Plus Expedition”. Pragniemy donieść, że jednym z jej uczestników jest przewodnik z naszego koła Bartosz Malinowski (122). Oprócz niego w wyprawie bierze udział jeszcze dwóch innych podróżników: Tomasz Grzywaczewski i Filip Drożdż. Wyruszą oni śladami Witolda Glińskiego i jego towarzyszy, którzy w 1942 roku uciekli z syberyjskiego łagru do strefy brytyjskiej w Indiach, pokonując ponad 6000 km przez Mongolię, Tybet i Nepal.


Wyprawa zgodnie z planem rozpoczęła się pomiędzy Jakuckiem a Olekminskiem w Jakucji, a zakończy się w Kalkucie w Indiach. Jej czas trwania jest szacowany na około sześć do siedmiu miesięcy w zależności od warunków terenowych i zdarzeń losowych. Podróżnicy wyruszają w maju 2010, tak aby uniknąć dużych mrozów, a jednocześnie zdążyć przed pełnią wiosny, kiedy to tajga pokrywa się zdradliwymi bagnami. Jednocześnie z uwagi na trzymiesięczny okres ważności wiz rosyjskich muszą najpóźniej na początku sierpnia przekroczyć granicę z Mongolią. Zgonie z planem powinni na początku listopada przekroczyć Himalaje i w połowie miesiąca zakończyć w Kalkucie ekspedycję.


alt

 


Jeśli chcecie śledzić ich poczynania i przebieg wyprawy, zapraszamy do odwiedzenia bloga - http://longwalkplus.blog.onet.pl i profilu na Facebooku. Będą przemierzać wyjątkowo nieprzyjazne zakątki Azji, w zupełnie innej strefie czasowej. Spodziewają się też kłopotów z dostępem do elektryczności - na bardzo długich odcinkach jej jedynym źródłem będą ogniwa słoneczne. W przekazywaniu informacji będą im pomagali pozostający na stałym nasłuchu koledzy w Polsce.


Serdecznie zapraszamy na stronę internetową wyprawy, gdzie dowiecie się wszystkiego na jej temat: www.dlugimarsz.pl lub www.longwalk.pl