SKPB Łódź Aktualności Ze świata IV Maraton na Orientację Bike Orient w Łodzi
IV Maraton na Orientację Bike Orient w Łodzi
Autor: Szymon Gradka    Utworzone: 27.09.2020

Już po raz czwarty zapraszamy wielbicieli aktywnego wypoczynku do udziału w zawodach na orientację Bike Orient. Mamy nadzieję, że jak co roku w ostatni weekend czerwca na starcie staną zarówno doświadczeni orientaliści, biegacze, kolarze jak i niedzielni turyści. Poza tradycyjną trasą rowerową, w tej edycji do wyboru będzie również trasa piesza i mieszana. Ponownie uczestnicy poznają interesujący skrawek Ziemii Łódzkiej.


Tym razem gospodarzem zawodów będzie Ośrodek Edukacji Ekologicznej w łódzkim Lesie Łagiewnickim. Startujący odwiedzą malownicze tereny Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich i Okolic Zgierza. Szczególnie zapraszamy początkujących, dla których przygotowaliśmy krótkie trasy rekreacyjne - pieszą i rowerową.

Zacięta rywalizacja na trasach rajdu, która toczyć się będzie niemal przez cały sobotni dzień z pewnością nie pozwoli dokładnie zwiedzić ciekawych miejsc w okolicy, dlatego następnego dnia, w niedzielny poranek zapraszamy do udziału w rajdzie krajoznawczym po PK Wzniesień Łódzkich.

Organizator

Klub Turystyki Rowerowej BikeOrient
Żarnowica Duża 16, 97-320 Wolbórz
bikeorient@o2.pl
www.bikeorient.pl


Współpraca

Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi
ul. Zawiszy Czarnego 39, 91-818 Łódź
tel. (42) 655 06 00, www.domkultury.com.pl
Dyrekcja Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich
ul. Zawiszy Czarnego 10
91-829 Łódź


Termin i Miejsce

Rajd odbędzie się w dniach 26-27 czerwca 2010 r. Bazą Rajdu będzie Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Lesie Łagiewnickim - ul. Wycieczkowa 107

Zasady rozgrywania zawodów

Uczestnicy przed startem otrzymają mapy turystyczne w skali 1:50 000 lub mapy do biegu na orientację w skali 1:15 000, na których zaznaczone będą punkty kontrolne. Zadaniem startujących będzie ich odnajdywanie w terenie. Punkty oznaczone będą lampionami z perforatorami, którymi startujący powinni odznaczać odpowiednie miejsca na karcie startowej. Rywalizacja polegać będzie na jak najszybszym zaliczaniu jak największej liczby punktów kontrolnych. Zawody zostaną rozegrane zgodnie z regulaminem zamieszczonym na stronie http://bikeorient.pl/regulamin_bo_lodz.php

Trasy i Dystanse


Do wyboru będą 4 trasy o różnej długości:
- piesza rekreacyjna - 30 km po Lesie Łagiewnickim
- rowerowa rekreacyjna - 30 km po Lesie Łagiewnickim
- mieszana - 70 km rowerem po PKWŁ i 30 km pieszo po Lesie Łagiewnickim
- rowerowa giga - 170 km po Lesie Łagiewnickim, PKWŁ i w okolicach Zgierza

Zgłoszenia i wpisowe

W zawodach może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku. Warunkiem jest opłacenie wpisowego. Zgłaszać do udziału w Rajdzie można się poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie www.bikeorient.pl lub przed zawodami w sekretariacie Rajdu.

Klasyfikacja

Aby zostać sklasyfikowanym wystarczy zaliczyć co najmniej jeden punkt kontrolny. Na każdej z 4 tras prowadzona będzie osobna klasyfikacja z podziałem na trzy kategorie: kobiet, mężczyzn i open. Trasa rowerowa giga zaliczana będzie do Pucharu Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację.

Rajd krajoznawczy

Trasa rajdu krajoznawczego długości kilkudziesięciu km będzie przebiegać przez malownicze tereny Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. W wycieczce może wziąć udział każdy, także osoby, które nie dokonały opłaty startowej.

Program Rajdu:

25 czerwca (piątek):
od godz. 18 - przyjmowanie uczestników w bazie Rajdu
20-23 - praca sekretariatu Rajdu

26 czerwca (sobota):
7.00-8.30 - praca sekretariatu Rajdu
7.30-8.30 - śniadanie dla uczestników Rajdu
9-20 - rywalizacja zawodników na trasie mieszanej rowerowej giga
14-20 - rywalizacja zawodników na trasie rekreacyjnej pieszej i rowerowej
od 17 - biesiada przy ognisku
20.30 - oficjalne zakończenie zawodów

27 czerwca (Niedziela):
8.30-9.30 - śniadanie dla uczestników Rajdu
10-16 - rajd krajoznawczy po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich


Świadczenia

W bazie Rajdu będzie możliwość nocowania w warunkach turystycznych. Organizator zapewnia wyżywienie w postaci dwóch śniadań, bufetów na trasach zawodów oraz kiełbasek na ognisku. Każdy z uczestników będzie ubezpieczony na czas trwania imprezy. W bazie Rajdu będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego.

Nagrody

Najlepsi zawodnicy na poszczególnych trasach i kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe. Startujący na trasie rowerowej giga otrzymają dodatkowo puchary i dyplomy. Nagrody rzeczowe będą losowane również spośród wszystkich uczestników. Pula nagród wynosi ok. 3000 zł

Jesteśmy przekonani, że udział w IV edycji Maratonu na Orientację Bike Orient będzie ciekawą formą spędzenia czasu dzięki pasjonującej rywalizacji i dobrej zabawie w miłym towarzystwie.

Wybierz właściwy kierunek! Przyjedź na Bike Orient!