Szlachetna paczka
Autor: Ewa Kluska    Utworzone: 12.08.2020

alt W tym roku SKPB Łódź po raz pierwszy znalazło się w gronie uczestników tej wielkiej, wspaniałej akcji dzielenie się radością dawania i otrzymywania jaką jest Szlachetna Paczka.

Po błyskawicznej składce, w której udział wzięło kilkudziesięciu przewodników i przyjaciół Koła udało się zebrać kwotę pozwalającą na zaspokojenie najważniejszych potrzeb ale i spełnienia marzeń rodziny z gór, do których tak często jeździmy.


Po poznaniu licznych historii osób w potrzebie, z których każda bezsprzecznie zasługuje na pomoc i za które wszystkie trzymamy kciuki, wybraliśmy wspólnie młodą rodzinę z Krosna – miasta będącego komunikacyjną bramą Beskidu Niskiego, bliskiego sercom wielu z nas. Rodzinę tworzy kochająca się para rodziców (mniej więcej w naszym wieku) wychowująca dwóch z pewnością fantastycznych, kilkunastoletnich chłopaków, którzy zapewne lada dzień zaczną odkrywać uroki gór, które widzą na horyzoncie. Poza rzeczami, które w tym momencie dla rodziny są kluczowe dla zabezpieczenia ich codziennych potrzeb, w naszej paczce znalazło się również miejsce na przewodnik po Beskidzie Niskim, odpowiednio wyposażoną apteczkę, poradnik młodego turysty i krajoznawczą grę planszową. Mamy zatem nadzieję, że te Święta dla naszych nowych przyjaciół z Krosna będą radosne, i że za jakiś czas spotkamy ich gdzieś na Cergowej, czy na Piotrusiu wędrujących rodzinnie po ich „górach domowych”.

Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w tą edycję. Już dziś możemy zapowiedzieć, że za rok znów włączymy się do pakowania Szlachetnej Paczki do czego Wszystkich zachęcamy.