SKPB Łódź Aktualności Wydarzenia SKPB Łódź Oblicza Syberii - pokaz zdjęć
Oblicza Syberii - pokaz zdjęć
Autor: Amelia Szafrańska    Utworzone: 27.09.2020

oblicza_syberii_1  Już 16 lutego o godz. 19:00 w siedzibie SKPB (ul. Lipowa 48) odbędzie się kolejne spotkanie z daleką podróżą... kto i o czym tym razem opowie ?

Jak będziesz niegrzeczny to pojedziesz na Syberię! Przed laty w taki to właśnie sposób straszono niepokorne dzieci. Mimo, że klimat i warunki atmosferyczne, terenowe równie nieprzyjazne człowiekowi występują m in. w Kanadzie i na Alasce, to nikt nie straszy słowami Jak będziesz się źle uczył, pojedziesz do Kanady.

Od wielu lat zafascynowany Syberią, przemierza górskie pasma pieszo i konno, spływa rzekami, integruje się do bólu z rdzenną ludnością i szuka awantur w najbardziej zapyziałych mieścinach tego odległego fragmentu Ziemi - Bartosz Malinowski. Przewodnik z naszego koła (blacha nr 122), wśród swoich znany jako Malina, opowie nam o swoich przygodach z Syberią.


Bartosz Malinowski - chłopak z tych niedobrych, koczownik, podróżnik. Poszukiwacz sprzeczności, zakrzywionego czasu, absurdu i awanturniczych przygód. Niestrudzony odkrywca dzikich i nie zabetonowanych miejsc na Ziemi. Trzy miesiące temu wrócił z trwającej pół roku wyprawy śladami Witolda Glińskiego "Long Walk Plus Expedition" z Jakucka do Kalkuty w Indiach, którą współorganizował. Ma też za sobą 2500 km, które w 2007r.wraz z Asią Mikołajczak (blacha nr 118) przebyli pieszo Łukiem Karpat z południowej Rumunii do Bratysławy. Twierdzi, że od tego są nogi by łazić na nich i że trzeba żyć życiem jak by się miało nazajutrz ze śmiercią twarzą w twarz stanąć.syberia_3 syberia_4 syberia_2 syberia_5