SKPB Łódź Aktualności
Aktualności
Operacja Łódzka 1914 - prelekcja
Autor: Amelia Szafrańska Utworzone: 09.12.2014

img_2819_1 SKPB Łódź i PTTK Łódź-Polesie zapraszają na prelekcję pt. "Operacja Łódzka 1914", która odbędzie się 10 grudnia (środa) o godz. 18:30, w siedzibie klubu przy ul. Lipowej 48 (prawa oficyna, pierwsze piętro, logo PTTK na drzwiach). Gościem spotkania będzie Jan Zienkiewicz zasłużony przewodnik PTTK, który przybliży tło historyczne i przebieg walk w okolicach Łodzi.

Więcej… [Operacja Łódzka 1914 - prelekcja]
 
Pokaz zdjęć z podróży "Przestrzenie syberyjskiego Ałtaju"
Autor: Amelia Szafrańska Utworzone: 18.11.2014

img_2524 Uwaga - nastąpiła zmiana terminu. 
Zapraszamy ponownie do udziału w spotkaniach, podczas których przewodnicy i przyjaciele SKPB Łódź będą opowiadali o swoich podróżach i wyprawach, dalekich i tych bliskich, egzotycznych, ekstremalnych, wymarzonych, ale i tych zwyczajnych zorganizowanych niekiedy tuż "za miedzą". Na pierwszym, powakacyjnym slajdowisku, które odbędzie się 26 listopada (środa) termin właściwy, przedstawimy nasze spotkanie z górami Siewieroczujskimi (częścią gór Ałtaj).

Więcej… [Pokaz zdjęć z podróży "Przestrzenie syberyjskiego Ałtaju]
 
2014 - po Walnym Zebraniu SKPB Łódź
Autor: Amelia Szafrańska Utworzone: 17.11.2014

16 listopada 2014 r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze SKPB Łódź. Ustępujący Zarząd przedstawił sprawozdanie ze swojej rocznej działalności. Komisja Szkoleniowa zaprezentowała aktualną sytuację na prowadzonych kursach przewodnickich oraz podsumowała akcje doszkalające przeprowadzone w trakcie ostatniego roku.  Komisja Rewizyjna tradycyjnie w swoim sprawozdaniu starała się wychwycić wszelkie nieprawidłowości zaobserwowane podczas minionego roku, a także zaproponować co powinno zostać poprawione w przyszłym, przez nowo wybrany Zarząd. 

Więcej… [2014 - po Walnym Zebraniu SKPB Łódź]
 
2014 - Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze SKPB Łódź
Autor: Amelia Szafrańska Utworzone: 04.11.2014

Zarząd Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Łodzi zaprasza członków zwyczajnych, honorowych, seniorów i członków sympatyków SKPB Łódź na Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze, które odbędzie się 16 listopada 2014 roku (niedziela) o godz. 9.30 w siedzibie koła przy ul. Lipowej 48.

Więcej… [2014 - Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze SKPB Łódź]
 
Pokaz zdjęć z podróży - Chiny i Tybet.
Autor: Amelia Szafrańska Utworzone: 31.05.2014

hua_shan Zapraszamy na (ostatnie przed wakacyjną przerwą) slajdowisko, które odbędzie się 11 czerwca (środa) o godz. 19:00, oczywiście w siedzibie SKPB Łódź przy ul. Lipowej 48. Tym razem w opowieściach przeniesiemy się daleko, daleko na wschód aż do Azji, a w podróż zabierze nas Dominika Kozińska. "Jak zapewniała mnie chińska agencja organizująca mój program ‘homestay’, miałam spędzić trzy miesiące u pekińskiej pary, ćwicząc z nimi angielskie konwersacje i uczęszczając na kurs języka mandaryńskiego. Jednak ChRL podstępem skłoniła mnie do korekty tych planów… 

Więcej… [Pokaz zdjęć z podróży - Chiny i Tybet.]
 
Pokaz zdjęć z podróży „Sri Lanka – ziemia jak żadna inna”
Autor: Amelia Szafrańska Utworzone: 22.04.2014

dsc00548 Po Azji dawniejszej, której dziś już nie ma (patrz: "Studencka wyprawa do Azji 1978" - slajdowisko odbyło się 11 marca), czas na spotkanie w wycinkiem Azji współczesnej. Jest taka wyspa na Ziemi, gdzie z każdym dniem czujesz się młodziej. Jej mieszkańcom historia czasem miesza się z legendą, nie dyskutują o polityce ani nie spierają się, za to zawsze odpowiadają szerokim uśmiechem. Buddyjski spokój, ajurwedyjska filozofia i imponująca przyroda kontrastują ze świeżymi ranami: tsunami i niezabliźnionym konfliktem z Tamilskimi Tygrysami.

Więcej… [Pokaz zdjęć z podróży „Sri Lanka – ziemia jak żadna inna”]
 
"Śląsk Cieszyński - z dziejów ojczyzny Polaków, Czechów i Niemców"
Autor: Amelia Szafrańska Utworzone: 29.03.2014

plakat_fnts2014_net W imieniu swoim (SKPB Łódź) i Koła Turystycznego działającego przy XXI LO serdecznie zapraszamy na cykl wykładów o Śląsku Cieszyńskim, które zostaną zaprezentowane w ramach FESTIWALU NAUKI, TECHNIKI i SZTUKI w Łodzi w dniach 8 i 9 kwietnia. Poniżej publikujemy harmonogram wykładów, które odbędą się w XXI LO przy ul. M. Kopernika 2 (wtorek) i zostaną powtórzone w siedzibie SKPB Łódź przy ul. Lipowej 48 (środa). Wykładom, zarówno we wtorek jaki i w środę, będzie towarzyszyła degustacja potraw kuchni śląskiej. Na wykłady szczególnie zapraszamy osoby zainteresowane historią Śląska Cieszyńskiego i turystyką Beskidów. 

Więcej… [Śląsk Cieszyński - z dziejów ojczyzny Polaków, Czechów i Niemców]
 
2014 - Z nami zaliczysz masową imprezę sportową
Autor: Amelia Szafrańska Utworzone: 08.03.2014

logoskpb blacha_kolorStudentko/cie I roku Politechniki Łódzkiej - spieszymy z informacją, że SKPB Łódź otrzymało zgodę dyrektora Centrum Sportu Politechniki Łódzkiej mgr Marka Stępniewskiego, by uczestnictwo we wskazanych imprezach SKPB Łódź umożliwiało zdobycie zaliczenia masowej imprezy sportowej obowiązkowej w ramach zajęć W-F'u na drugim semestrze studiów.

Więcej… [2014 - Z nami zaliczysz masową imprezę sportową]
 
Pokaz zdjęć z podróży "Studencka wyprawa do Azji 1978"
Autor: Amelia Szafrańska Utworzone: 07.03.2014

pict0014a "Wyjazd trwał od 15 sierpnia do 26 listopada 1978 r. W tym czasie w Rzymie wybrano 2 papieży, w Iranie obalono Szacha, w Afganistanie trwała rewolucja, Indie nawiedził wyjątkowo obfity monsun, a w Himalajach królowali Polacy, na turystycznych szlakach zachodniej i południowej Azji również." O wyprawie do Azji sprzed 35 lat opowie nasz kolega Przemek Jędraski (4). Na spotkanie serdecznie zapraszamy 19 marca (środa) o godz. 19:00 do siedziby SKPB przy ul. Lipowej 48.

Więcej… [Pokaz zdjęć z podróży "Studencka wyprawa do Azji 1978]
 
Pokaz zdjęć z podróży "Od wysokiego Fogaraszu do Sapanty"
Autor: Amelia Szafrańska Utworzone: 05.02.2014

fogaras01 Podczas najbliższego "Pokazu zdjęć z podóży" zapraszamy do niesamowitej Transylwanii zamieszkałej przez Sasów, rozsławionej przez tajemniczego Vlada Drakulę, otoczonej majestatycznymi Karpatami z Fogaraszem na czele - gdzie przez kilka dni można wędrować z plecakiem falującymi grzbietami nie schodząc do wsi, ani miasteczka... A na deser czeka nas chwila zadumy i refleksji na Wesołym Cmentarzu w Sapancie. O tym fascynującym regionie Karpat na terenie Rumunii opowie Bartosz Pająk (73) już 12 lutego (w środę) - start godz. 19.00, miejsce: ul. Lipowa 48.

Więcej… [Pokaz zdjęć z podróży "Od wysokiego Fogaraszu do Sapanty]
 
2014 - Imieniny SKPB Łódź
Autor: Amelia Szafrańska Utworzone: 22.01.2014

hydrozagadk__kadr Zapraszamy na pierwsze w historii Imieniny Studenckiego Koła Przewodnków Beskidzkich w Łodzi.

Impreza odbędzie się w dniu 8 lutego od godz. 19:00 w kawiarni-restauracji "U Milscha" przy ul. Łąkowej 21 w Łodzi. Zabawa skierowana jest do wszystkich miłośników górskich wędrówek, którzy mieli okazję poznać nas trochę, jak i tych, którzy na jeszcze nie znają. Imieniny to też okazja do spotkania się przedstawicieli starszych i młodszych pokoleń przewodników oraz osób zaprzyjaźnionych z SKPB Łódź.

Więcej… [2014 - Imieniny SKPB Łódź]
 
Pokaz zdjęć z podróży "Spacer po górach południa Grenlandii"
Autor: Amelia Szafrańska Utworzone: 08.01.2014

grenlandia Tym razem Bartek Zgorzelski (87) - przewodnik z naszego Koła - opowie o dalekiej Północy, górach Grenlandii, lodowcach i lodowych górach. A wszystko to w blasku białych nocy. Na spotkanie serdecznie zapraszamy 15 stycznia (środa) o godz. 19:00, do siedziby SKPB przy ul. Lipowej 48.

 
2014 - noworoczne kolędowanie z SKPB
Autor: Amelia Szafrańska Utworzone: 05.01.2014

By na dłużej zachować magiczny i niepowtarzalny charakter Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy do wzięcia udziału w kołowym spotkaniu kolędowym. Na wspólne śpiewanie kolęd zapraszamy 8 stycznia 2014 r. (środa) o godz.18:30 do siedziby SKPB, przy ul. Lipowej 48 (kamienica, I piętro - tam gdzie PTTK). Wszystkich miłośników kolędowania, tych rozśpiewanych, lubiących dźwięki gitary, a także milczków - amatorów delektowania się dźwiękiem i przebywania razem zachęcamy do przyniesienia instrumentów (także tych zrobionych własnoręcznie) i śpiewników. Będzie nam niezmiernie miło gościć Was w naszych skromnych progach, a co najważniejsze razem pośpiewać. 

 
Pokaz zdjęć z podróży "Himalaje Nepalu – przyroda i ludzie".
Autor: Amelia Szafrańska Utworzone: 25.11.2013

nepal_1_p4220186 Na grudniowe slajdowisko, podczas którego nie zabraknie pięknych zimowcyh pejzaży zapraszamy 11 grudnia (środa) o godz. 18:30 do siedziny SKPB, na ul. Lipową 48 (lokal 14, I piętro). Swoimi przeżyciami i przygodami podzielą się Ania i Krzysiek Drozd - przewodnicy SKPB Łódź.
"Założeniem naszej wyprawy w Himalaje, choć górskiej, nie było zdobywanie szczytów - chcieliśmy poczuć przestrzeń gór wysokich i trochę egzotyki.

Więcej… [Pokaz zdjęć z podróży "Himalaje Nepalu – przyroda i ludzie".]
 
2013 - po Walnym Zebraniu SKPB Łódź
Autor: Amelia Szafrańska Utworzone: 18.11.2013

17 listopada 2013 r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze SKPB Łódź. Ustępujący Zarząd przedstawił sprawozdanie ze swojej rocznej działalności. Komisja Szkoleniowa zaprezentowała aktualną sytuację na prowadzonych kursach przewodnickich oraz podsumowała akcje doszkalające przeprowadzone w trakcie ostatniego roku.  Komisja Rewizyjna tradycyjnie w swoim sprawozdaniu starała się wychwycić wszelkie nieprawidłowości zaobserwowane podczas minionego roku, a także zaproponować co powinno zostać poprawione w przyszłym, przez nowo wybrany Zarząd. 

Więcej… [2013 - po Walnym Zebraniu SKPB Łódź]
 
«PoczątekPoprzednia123456NastępnaOstatnie»

Strona 3 z 6